chłopiec zagubiony w lesie 2 dni

8-latek zaginiony w lesie przez 2 dni znaleziony bezpiecznie

8-letni chłopiec przeżył dwa pełne dni w lesie – parku stanowym Michigan (USA) po tym, jak zaginął podczas zbierania drewna na opał w sobotę na rodzinnym kempingu.

Poszukiwacze znaleźli 8-letniego Nante Niemi o 13:30 czasu lokalnego w poniedziałek, a chłopiec od tego czasu został połączony z rodziną, według policji stanowej Michigan.

Niemi prawdopodobnie zgubił się podczas zbierania drewna na opał w pobliżu kempingu swojej rodziny w parku stanowym Porcupine Mountains Wilderness w Michigan – czytamy w komunikacie policji stanowej Michigan. Ostatni raz widziany był w sobotę, Niemi został uratowany około 3 km od miejsca kempingu po upływie 48 godzin.

“Niemi stawił czoła żywiołom i schronił się pod kłodą, gdzie został ostatecznie znaleziony” – napisano w komunikacie.

Eli Talsma, 18-latek, który pomagał w akcji ratunkowej, powiedział ABC News, że Niemi przeżył dwa dni bez jedzenia i picia.

Chłopiec zbierał gałęzie i liście, aby przykryć się w nocy. Kiedy w pewnym momencie zobaczył helikopter przelatujący nad głową, próbował dać mu sygnał, ale pilot wydawał się go nie widzieć. Unikał picia wody w lesie, bojąc się zachorowania. Jednak “zjadł” kilka garści świeżego śniegu – to było jego jedyne pożywienie w ciągu tych dni.

Według policji, chłopiec, gdy zorientował się, że zabłądził, uznał, że najlepiej będzie zatrzymać się w jednym miejscu i poczekać aż ktoś go odnajdzie.

“Gdybyś nie wiedział, że był w lesie przez dwa dni, nie wiedziałbyś”, powiedział Talsma o momencie, w którym ratownicy znaleźli Niemi pod kłodą. “Chodzi mi o to, że był po prostu normalny i wyglądał zdrowo. Chodził po okolicy, mówił i zadawał pytania. Powiedział, że nie był aż tak bardzo głodny. Był całkowicie w porządku, ale daliśmy mu batonik i banana oraz trochę wody”.

Michelle Robinson, rzeczniczka policji stanowej Michigan, powiedziała, że nie wie, jak chłopiec przeżył sam, ale powiedział, że Niemi był “w dobrym zdrowiu i połączył się z rodziną.”

Ponad 150 poszukiwaczy i ratowników uczestniczyło w poszukiwaniach Niemi, które objęły 40 mil kwadratowych odległej i górzystej części górnego półwyspu Michigan. Wolontariusze z Michigan i Wisconsin również pomagali w udanych poszukiwaniach.

Odnalezienie chłopca wywołało wiele pozytywnych emocji wśród pozostałych uczniów i nauczycieli w szkole, do której uczęszcza 8-latek.


Chcesz, aby twoje dziecko wiedziało jak się zachować w takiej sytuacji – polecamy lekturę poradnika “Leśny niezbędnik rodzinny“.

Ofensywa Blog