Bojówki – spodnie idealne

Każdy, kto kiedykolwiek interesował się militariami, dobrze wie, że podstawą kompletu wojskowej odzieży są spodnie. Dziś, spodnie wojskowe spotykamy już nie tylko, gdy widzimy maszerujących żołnierzy, ale i kiedy mijamy fanów tego stylu ubierania. Odzież wojskowa już na stałe weszła do mody ulicznej. Nie zapominajmy jednak o jej pierwotnym przeznaczeniu – ochronie nóg żołnierzy.

Bojówki przede wszystkim powinny być funkcjonalne i praktyczne. Nie chodzi tutaj jedynie o doszyte po bokach nogawek kieszenie, ale i o inne istotne aspekty. Charakterystyczny dla bojówek krój – szerokie, zwężające się u dołu nogawki – został stworzony po to, aby łatwiej było umieszczać spodnie w cholewie wysokiego buta. Taki krój daje wiele możliwości. Przede wszystkim, szerokie nogawki nie wymagają ciągłego poprawiania, podciągania czy naciągania materiału podczas biegania, kucania czy biegu. Daje to żołnierzowi swobodę i zabezpiecza przed powstawaniem otarć we wrażliwych miejscach. Ponadto taki sposób wykonania gwarantuje dobrą izolację. Przestrzeń znajdująca się pomiędzy skórą a materiałem staje się swego rodzaju buforem, który ogrzewa organizm.

Wcześniej wspomniane kieszenie mają pozwolić na to, aby żołnierz był w stanie umieścić w nich jak najwięcej ekwipunku, który może przydać się w sytuacji, kiedy nie ma dostępu do plecaka. Chodzi przede wszystkim o amunicję, opatrunki czy racje żywnościowe.

Dziś spodnie bojówki nie są zarezerwowane jedynie na potrzeby armii. Korzystają z nich myśliwi, fani outdooru czy miłośnicy ASG. Wszystko za sprawą tego, że odzież militarna jest stale ulepszana. Dziś na rynku dostępne są produkty z materiałów lekkich, odpornych na uszkodzenia i przede wszystkim szybkoschnących, co w trudnych warunkach może być elementem kluczowym. Nie czekaj wiec – odwiedź nasz sklep i znajdź bojówki dla siebie!

Pozdrawiamy, Ofensywa.eu

Ofensywa Blog