bukowisko, czerwiec 2024

Bukowisko 2024 – event survivalowo-bushcraftowy

14-16 czerwca w lesie w okolicy wsi Zawada w gminie Nowiny, odbędzie się kolejna edycja leśnego wydarzenia Bukowisko ’24. Bukowisko ’24 odbywa się co roku w oddziałach 101 i 102 leśnictwa Zawada, Nadleśnictwa Kielce, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i tu przechodzimy płynnie do prezentacji naszego strategicznego i kluczowego partnera, bez którego wydarzenie nie mogłoby być zorganizowane. Czyli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, która położona jest na terenie 4 województw – głównie świętokrzyskiego i mazowieckiego. Nadzoruje działalność 23 nadleśnictw. Na najcenniejszej przyrodniczo części z nich leśnicy utworzyli Leśne Kompleksy Promocyjne „Puszcza Kozienicka” i „Puszcza Świętokrzyska”.

Organizatorzy Bukowiska:

Sebastian Nowaczkiewicz jest głównym organizatorem tego wydarzenia. Wraz z nim organizację będą zapewniać Jay Jay i ROTAvirus – Zarażaj Pasją Innych oraz Michał Madej i Stowarzyszenie Madejówka Bushcraft & Survival.
Wydarzenie będzie zorganizowane ze wsparciem Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Kielce, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, na terenie której znajduje się kompleks leśny.
Impreza odbywa się w formule non-profit, nie pobieramy żadnych opłat za udział.

Kiedy, Co i Gdzie

Już w piątek (14 czerwca) zapraszamy Was na nocowanie w lesie, wydarzenie odbywa się na obszarze Lasów Państwowych #Zanocujwlesie. W sobotę (15 czerwca) od godz. 10:00 zaczniemy spotkania i prelekcje. Będą również pokazy, m.in. pierwszej pomocy, łucznictwa, ale również warsztaty “leśnego rzemiosła”. Bedzie też okazja, aby zakupić najnowszą książkę o survivalu z autografem obu autorów. Sobota zakończy się wspólnym ogniskiem.
Niedziela to porządki, sprzątanie i czas podziękowań.
Lokalizacja wydarzenia Bukowisko:
N 50°50.59377′, E 20°26.24698′

Bukowisko 2024

Ofensywa Blog