Podhale 3-6.06.2021 – Surwiwalia 2021

Miniony rok z oczywistych względów ograniczył możliwości spotkań i eventów tematycznych. Survival, będący dotychczas zainteresowaniem garstki zapaleńców, stał się codziennością dla milionów ludzi.

Nasze przetrwanie jest sumą trafności decyzji podejmowanych każdego dnia a nieuwaga w czasach nam obecnych zdecydować może o życiu, zdrowiu i przyszłości naszej oraz naszych bliskich. Podejmowanie właściwych decyzji nie jest tak oczywiste w obliczu często sprzecznych, niedostatecznie precyzyjnych bądź zwyczajnie nieprawdziwych komunikatów, które odbieramy z mediów. Te dane kształtują naszą podstawę i reakcje na zagrożenia. Nietrudno się pomylić. Kluczowym jest posiadanie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, pozwalających na dobrą ocenę sytuacji, trafniejsze decyzje i skuteczniejsze działania. Tutaj, przed błędami najlepiej ochroni nas odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz umiejętności. Stąd propozycja, którą kierujemy do Was poniżej.
W obliczu pojawienia się legalnej przestrzeni do spotkań i szkoleń na świeżym powietrzu przy zachowaniu odpowiednich warunków bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się podjąć organizacji dla Was tegorocznego zlotu miłośników sztuki przetrwania, bushcraftu, outdooru oraz i turystyki kwalifikowanej Surwiwalia 2021. Po raz siódmy, pragniemy stworzyć dla Was fizyczną przestrzeń do spotkań, rozmów, wymiany wiedzy, doświadczeń oraz praktycznej nauki umiejętności nieocenionych dla zachowania mentalnej jak i fizycznej gotowości do mierzenia się z wyzwaniami codzienności.

Lokalizacja

Zgodnie z zasadą, że impreza wędruje po regionach Polski pokazując zarówno ich walory jak i niebezpieczeństwa wraz ze sposobami ich uniknięcia, w tym roku pragniemy zaprosić Was z rodzinami na Podhale do leżącego u podnóża Tatr Czarnego Dunajca. Ze względów pandemicznych zdecydowaliśmy się rozłożyć imprezę nie na 2, 3, ale 4 dni z możliwością udziału w interesujących Was częściach wg możliwości czasowych oraz wyboru. Duża dostępna przestrzeń, brak pośpiechu, odpowiednio dobrane czasy warsztatów, sanitariaty oraz zapewnienie wyżywienia mają zapewnić Wam bezpieczny fizyczny dystans oraz realizacje potrzeb w ramach bezpiecznych warunków imprezy, nad której zabezpieczeniem czuwać będą organizatorzy, służby medyczne oraz wolontariusze. Wydłużony czas imprezy a nie tylko weekend wciśnięty pomiędzy tygodnie pracy, jak i niepowtarzalne miejsce zlotu, ma być dla Was szansą na prawdziwy wypoczynek i wspaniały aktywny urlop.

Adresaci wydarzenia

Organizatorzy zapewniają warsztaty skierowane do osób o różnym stopniu doświadczenia. Mile widziane są całe rodziny. Dla dzieci przygotowane są specjalne zajęcia przyrodnicze odpowiednie dla ich wieku. W miłej, pełnej życzliwości i rodzinnej atmosferze można dowiedzieć się różnych ciekawostek oraz poznać nowe osoby, z którymi kontakt często przeradza się w przyjaźnie.

Szczegóły wydarzenia

1. Termin: 3-6 czerwca (czwartek-niedziela)
2. Rejestracja: online tutaj (do 20.05 na lepszych warunkach)
3. Płatność: online, zniżka 15% dla SPSS, szczegóły w komunikacie tutaj
4. W cenie: warsztaty wycieczki, pole namiotowe, wyżywienie (2 posiłki), sanitariaty, opieka medyczna, ciekawi ludzie i niezapomniana atmosfera.
5. Komunikat: tutaj
6. Regulamin: tutaj + regulamin imprez SPSS tutaj
7. Program: tutaj
Uwaga! W trakcie imprezy będzie mieli okazję osobistego poznania autorów wielu polskich książek o tematyce survivalu i bushcraftu.
W niedziele odbędzie się:
– Kiermasz Sprzętu Survivalowego (rękodzieło, książki, sprzęty), dlatego zachęcamy Was do wzięcia rzeczy, których macie nadmiar i/lub chcielibyście sprzedać lub wymienić.
– zbiórka krwi i poszukiwaniu genetycznych bliźniaków czyli dawców szpiku
– dzień otwarty dla wszystkich, Piknik Surwiwalowy połączony z prezentacją Partnerów Surwiwaliów,  miasteczkiem surwiwalowym, warsztatami, konkursami, akcją zbierania śmieci “Recykling rejs – u  źródeł”
8. Warsztatowcy: tutaj
9. Organizator: Grupa Regionalna Podhale Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu (https://surwiwal.edu.pl/)
10. Komendant zlotu: Krzysztof Domarecki
Kontakt: tel. 603358001 (Krzysiek), 603717881 (Wiola), Facebook Grupy Podhale -> link
Ofensywa Blog