Dobra czapka – trudny wybór

Dziś temperatura zaskoczyła wszystkich. Na szczęście śnieg nie popadał, więc drogowcy mogli spać spokojnie. Jednak niejeden z nas wychodząc z domu, musiał naciągnąć na uszy kaptur od kurtki, o ile go miał. Wszystko za sprawą tego, że o czapce bardzo często zapominamy. A przecież dobra czapka na zimę to podstawa.

Najczęściej możemy wybierać pomiędzy kilkoma materiałami – wełną, akrylem czy polarem. Każdy z nich ma swoje zalety. Jednak wybór i tak należy do użytkownika.

Wełna posiada doskonałe zdolności termoizolacyjne. Dzięki temu w wełnianej czapce zawsze jest ciepło. Warto jednak zauważyć, że czapka wełniana, leżąca nieco luźniej na głowie, jest znacznie lepszym wyborem niż ta ciasno przylegająca. Dlaczego? Między poszczególnymi włóknami powstają komory powietrza, co dodatkowo ogrzewa naszą głowę. Dla niektórych najważniejsze jednak może okazać się to, że wełna znakomicie sprawdza się w każdym przypadku. Nie ma znaczenia, czy wychodzimy na spacer po mieście, czy na górską wędrówkę

Jednak najlepszym wyborem jest polar. Czapki z tego materiału są nie tylko lekkie, ale i oddychające. Pozwala to na odpowiednią wymianę termiczną. Sprawia to, ze świetnie nadają się do uprawiania przeróżnych rodzajów aktywności fizycznej. Dlatego też, wykorzystywany jest zarówno przez fanów outdooru czy ASG. W zależności od warunków pogodowych można stosować je praktycznie cały rok. Wystarczy dobór odpowiedniego modelu. Dziś, w wielu modelach czapek wełnianych wewnętrzne podszycie wykonane jest z polaru. Znacznie poprawia to ich możliwości termoizolacyjne.

Trudno jest znaleźć sklep, w którym znajdziemy dobre czapki. Jednak jeśli zależy nam na jakości wykonania oraz dobrej izolacji, najlepiej wybrać sklep militarny lub internetowy sklep wojskowy. Przecież, jak wiadomo, odzież wojskowa zawsze jest idealnie dopasowana do nawet najgorszych warunków pogodowych. Wystarczy wybrać odpowiedni model.

Pozdrawiamy, Ofensywa.eu

 

Ofensywa Blog