Mapa Google

Google Maps i ekologiczne trasy

Google Maps szykuje Eco rewolucję. Dzięki nowym rozwiązaniom, użytkownicy pytający o drogę będą kierowani na najbardziej ekologiczne trasy.

Aplikacja Mapy Google zacznie kierować kierowców po trasach, które według szacunków generują najniższe emisje dwutlenku węgla (ślad węglowy) w oparciu o natężenie ruchu, utrudnienia drogowe i inne czynniki. Nowe “zielone” zasady wskazywania tras mają ruszyć jeszcze w 2021 roku i najpierw obejmą sieć dróg w USA. Użytkownik będzie nadal widział alternatywne trasy, jednocześnie dowie się jak zmienia się emisja szkodliwych gazów w zależności od dokonanego wyboru. Szefostwo Google podkreśla, że w przynajmniej dla połowy obecnych tras jest możliwość znalezienia alternatyw bardziej przyjaznych środowisku, z takim samym lub minimalnie dłuższym czasem przejazd.

Od czerwca br. zacznie ostrzegać kierowców przed przejazdem przez strefy niskiej emisji, w których niektóre pojazdy są objęte ograniczeniami w Niemczech, Francji, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W nadchodzących miesiącach użytkownicy aplikacji Mapy będą mogli porównywać samochody, rowery, transport publiczny i inne opcje podróży w jednym miejscu, zamiast przełączać się między różnymi sekcjami.

Ofensywa Blog