Latarka zawsze potrzebna

Latarka to przedmiot niezwykle istotny w ekwipunku każdego prawdziwego survivalowca. Spróbujcie tylko znaleźć się bez latarki w ciemnym lesie. Nieliczni będą w stanie odnaleźć poprawnie wyjście z takiej opresji. Latarka to nie tylko światło. To również bezpieczeństwo. Dlatego zadbaj o siebie i spraw sobie urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu? Zacznijmy od tego, że nie ma jednej latarki! W czasach, kiedy diody LED stały się powszechnym elementem większości urządzeń świetlnych, możemy dobrać latarkę pod każdym względem.

Producenci implementowali podział latarek ze względu na ich użycie. Co ważne, jest on stosowany przez wszystkich. A przy produkcji każdego modelu postępuje się zgodnie z wytycznymi. Tak więc dzielimy latarki na te wykorzystywane do poszukiwań i ratownicze. Charakteryzuje je duży zasięg oraz moc. Wyróżniamy również latarki EDC– niewielkich rozmiarów, stosowane do codziennego użytkowania. Latarki turystyczne – jasne, wytrzymałe i o niewielkich rozmiarach. Znane są również urządzenia dedykowane dla służb ochrony, te charakteryzuje duża moc, łatwość użycia oraz rozmiar, który pozwoli na wykorzystanie jej jako broni ręcznej. Dostępne są również latarki czołowe, dla myśliwych, na rower czy nawet do kluczy.

Latarki taktyczne

Z racji naszych zainteresowań zajmiemy się latarkami taktycznymi. W tym wypadku definiuje się ją jako latarkę definiującą mocne i skupione światło punktowe. Najczęściej wykorzystuje się je jako wyposażenie broni palnej. A używa się je głównie po to, aby oślepić potencjalnego przeciwnika.

Dobrym tego przykładem jest latarka taktyczna Defender. Wykorzystuje trzy tryby oświetlenia – pełną moc, połowę mocy oraz stroboskop. Firma Helikon wyprodukowała ten model z duraluminium, dzięki czemu jest, ona wytrzymała. Świadczy o tym również wykonanie soczewki. Użyto do tego poliwęglanu. Co ważniejsze, jej moc to aż 125 lumenów.

Jeśli zależy Ci na tym, aby odnaleźć się w najtrudniejszej sytuacji, powinieneś wiedzieć jak wybrać dobrą latarkę. To ona w sytuacjach kryzysowych zapewni Ci bezpieczeństwo. Dlatego odwiedź nasz sklep militarny i wybierz latarkę dla siebie.

Ofensywa Blog