Leave No Trace 2021 Polska

Trener Leave No Trace (LNT) – Polska 2021

Leave No Trace (LNT) to swoista etyka outdoorowa. Jej reguły (zasady, wytyczne) odnoszą się do zminimalizowania pozostawionych po turystach śladów, czyli wędrujmy i biwakujemy tak, aby  ograniczyć pozostawiony przez nas ślad w przyrodzie. Podczas pierwszego weekendu majowego 2021, obędzie się kurs dla trenerów. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu (SPSS).

Szkolenie trenerskie (ang. LNT Trainer Course) to kurs trwający minimum 16 godzin (z noclegiem w lesie), obejmujący wszystkie treści LNT i przygotowujący przede wszystkim do prowadzenia szkoleń podstawowych. Jego uczestnicy nie tylko poznają teorie, ale także praktykę. Ponadto sami będą musieli zaprezentować prawidłowe postawy, tak aby móc potem uczyć innych. Szkolenie skierowane jest do osób, którym bliskie są idee etyki outdoorowej i chcących mieć praktyczny wpływ na rozszerzanie etyki outdoorowej w naszym społeczeństwie. Program jest realizowany poprzez:

  • podnoszenie świadomości na temat wpływu naszych działań i bytności na łonie natury,
  • dostarczanie rozwiązań i alternatyw, pozwalających ten wpływ zmniejszyć.

Im bardziej będziemy dbać o otaczającą nas przyrodę, także poprzez edukacje innych, tym dłużej będzie ona zachwycać nas i przyszłe pokolenia. Niechaj twój biwak będzie taki, który jest niezauważalny przez przyrodę.


SPSS podpisało umowę partnerską z Leave No Trace Center for Outdoor Ethics. Tym samym stało się oprócz ZHP, jednym z nielicznych w Europie, podmiotów, które może organizować kursy trenerskie programu Leave No Trace.

Film – wprowadzenie do LNT:

Dla zainteresowanych tematem “Nie zostawiania śladów w lesie” polecamy film:

 

Ofensywa Blog