Hamak z moskitierą

Alternatywne użycie hamaka z moskitierą

Domyślnie każdy z nas myśli o hamaku jako wiszącym łóżku, rozwieszonym między drzewami. Jednakże hamak z gęstą siatką tzw. moskitierą może mieć dodatkowe zastosowanie na biwaku.

Kiedy zdecydujemy się na nocleg pod tarpem/ponchem na glebie – hamak z dołączoną moskitierą także jest doskonałą opcją. Wystarczy podwiesić go np. na tej samej lince co nisko zawieszone zadaszenie, aby schronić się w nim przed owadami. Zarówno tymi latającymi (komary, komarzyce, ćmy, muchy, muszki), jak i pełzającymi.  Zamykana na zamek moskitiera hamakowa skutecznie zabezpiecza ciebie oraz śpiwór przed przedostawaniem się małych intruzów i  zanieczyszczeń do wnętrza.

Czy wiesz, że:

Nazwa moskitiera, pochodzi o hiszpańskiego słowa: mosquito, które oznacza właśnie komara. Gęstość siatki uniemożliwia przenikanie przez nią m.in. komarów. Ale nie stanowi to już przeszkody dla gryzoni, także nie zostawiaj aromatycznego jedzenia w środku.

Inne zalety hamaka z moskitierą:

  • Drobna siatka poprawia komfort termiczny wewnątrz, gdyż częściowo chroni od podmuchów wiatru.
  • Oszczędność zdrowia. Nie musisz korzystać  preparatów (DEET) odstraszających owady.
  • Oszczędzasz wydatki. Nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na zakup dedykowanej moskitiery, jeśli twój hamak jest w nią wyposażony.
  • Ekologia / LTN. Nie trujemy/zabijamy owadów tylko powstrzymujemy przed przedostaniem się do wnętrza.
  • Siatka nie zmniejszająca widoczności, nadal widzisz co się dzieje wokoło ciebie. To istotne podczas biwaku w lesie, na łące.
  • Swobodnie przepuszcza powietrze (wykonana z przewiewnego poliestru), co jest ważne upalnym latem.

Sklep (gdzie kupić?):

Hamak z integrowaną moskitierą zamówisz w sklepie ofensywa.eu. Jest lekki i bez problemu można go zapakować na pieszą i jak rowerową wycieczkę.

Ofensywa Blog