dual-survival-s07-afryka

Dual Survival sezon 7 – odcinek 4

W każdej sytuacji survivalowej cel jest jeden, wydostań się z opresji – żywy. Jednakże po upływie 72 godzin szanse przetrwania dramatycznie maleją. Dual Survival s07, odcinek 4 pt. Zjedź lub bądź zjedzony (ang. Eat or Be Eaten) kręcony był w Afryce,  pełnej rozległych sawann oraz dzikich zwierząt. To obszar pełny kontrastów, z jednej strony wodospady i ciągnące się kilometrami koryta rzek, a z drugiej rejony, gdzie miesiącami panuje sucha pora, bez kropli deszczu.

dual survival afryka

Powoduje to, że przetrwanie dla człowieka, który się tutaj nie urodził staje się bardzo trudne, a dla wielu niemożliwe. Zejście ze szlaku może doprowadzić do śmieci z odwodnienia albo w wyniku ataku zwierząt.  Bohaterowie wcielają się w rolę dwóch turystów, którzy mając tylko zasoby z jednego plecaka oraz nóż, będą próbować dostać się do osad ludzkich.

Porady survivalowe z Dual Survival

Pierwszym krokiem w takiej sytuacji jest zorientowanie się, gdzie jestem i gdzie chcemy iść. Najlepiej znaleźć punkt z którego można rozeznać się w otoczeniu (np. wzniesienie, drzewo, dach budynku), a także obrać punkt odniesienia do którego będziemy zmierzać (np. rzeka).

Nie pozbywaj się wyposażenia, które masz lub znajdziesz, a będziesz w stanie je użyć w praktyczny lub kreatywny sposób. Oczywiście dotyczy to lekkich rzeczy,  a więc takich które możesz nieść bez dodatkowych trudności.

Twoim priorytetem w takich sytuacjach powinno być zlezienie wody zdatnej do picia lub uzdatnienia. W drodze wyjątku nawet aluminiowa puszka po napoju może się przydać do zagotowania wody.  Z kolei prezerwatywa do jej przenoszenia. Po drodze zbieraj także rozpałkę, jeśli trafi ci się taka okazja.

W sytuacji survivalowej nie ma czegoś takiego jak porażka, chyba że potrafisz wyciągać poprawnych wniosków ze swoich działań.

Unikaj słońca, lepiej jeśli masz taką okazje poruszaj się w cieniu drzew, użyj przykrycia głowy, a w szczególności o porach kiedy słońce świeci najmocniej.

W miejscach takich jak Afryka posiadanie broni w celu samoobrony przed dzikimi “głodnymi” zwierzętami także jest bardzo istotne. Ostro zakończona włócznia zapewni bezpieczny dystans między agresorem a Tobą, dając możliwość kontrataku. Wysuszone w słońcu kości i  zaostrzone mogą posłużyć do stworzenia broni.

Łuk ogniowy

Przed zachodem słońca należy rozpalić także ognisko, który nie tylko rozświetli okolice, ale także odstraszy większą część zwierząt. Już zapach dymu spełnia swoje zadanie, zwierzęta czują się zagrożone ryzykiem pożaru. Ogień jest jednym z podstawowych narzędzi dla człowieka. Warto go zachować, przenieść jeśli masz zamiar zmienić swoją lokalizacje.

W każdym momencie powinieneś mięć pod ręką coś, aby dać sygnały gdzie jesteś dla ratowników lub postronnych osób, które mogą udzielić ci pomocy.

Ofensywa Blog