trasnport morski z chin - problemy w 2022 roku

Nadchodzący kryzys w Chinach… przygotuj się, nadchodzi.

Nie lubimy być zwiastunem złych wieści, ale w lecie sprawy mają się znacznie pogorszyć. Cena wielu rzeczy będzie nadal rosła. Wojna rosyjsko-ukraińska i zwykła polityczna uraza pochłaniają większość wiadomości, ale nie pozwól, aby odwróciły uwagę od burzy na horyzoncie.

Tak jak przepływ towarów z Azji wracał do pewnego poziomu normalności w ostatnich miesiącach, nadchodzi załamanie. W Chinach wprowadza się masowe, drakońskie blokady. Fabryki w niektórych z największych regionów produkcyjnych zostały całkowicie zatrzymane. Transport samochodowy towarów do portów spadł obecnie o ponad 50%, a kontenerowce nie są ładowane na miesięczną podróż przez ocean. W Chinach spada nie tylko produkcja przemysłowa, ale i sprzedaż detaliczna. Jednocześnie rośnie bezrobocie.

Wszystko zaczęło się na początku kwietnia i od tego czasu nasiliło się. Jeśli spodziewasz się, że będziesz potrzebować części do czegokolwiek, a jest ona produkowana w Chinach, czas oczekiwania wydłuży się z dwóch miesięcy do czterech, sześciu lub więcej. Porty amerykańskie nadrobią zaległości tylko po to, by przekonać się, że dostawy zmniejszyły się do wielkości strumyka. W pewnym sensie musimy z większą uwagą rozwijać własny przemysł. W inny sposób nie da się uniknąć pustych półek i nadchodzących zaległych zamówień. Jeśli kiedykolwiek rozważałeś podwojenie swoich przygotowań, teraz byłby na to dobry moment. Politycy naprawdę nie chcą, abyś wiedział i panikował.

Ofensywa Blog