Nowość! Kamuflaż WildWood i MetroPolis PenCott

Na tegorocznych targach IWA & Outdoor Classics 2018 – firma Helikon Tex przy współudziale PenCott Camouflage zaprezentowała nowe wersje kamuflażu – WildWood (tłum. dzika przyroda) oraz MetroPolis.

Leśny kamuflaż WildWood® – zdecydowanie lepiej nadaje się do lasów europejskich lub nordyckich. W naturalnym świetle widać, że stanowi on wariacje GreenZone, z mniej intensywną tonacją barw (ciemniejszy), z przewagą stonowanych brązów, już bez “żółci”. Według informacji podanej Hyde Definition, WildWood został opracowany przez razem z Helikon-Tex jako odpowiedź, które spłynęło z jednej z jednostek polskich wojsk specjalnych.

wildWood_pencottFotografia porównawcza zrobiona przez Ripperkon(.de) zamieszczona na prawach cytatu.

Fotografia porównawcza w sztucznym świetle.

Miejski kamuflaż MetroPolis® – powstał z uwagi na zapotrzebowanie na wzór typowo miejski, z uwagi na działania w ruinach bloków, środowiska przemysłowe (teren zurbanizowany), gdzie dominują wszelkie odcienie szarości. Będzie on również idealnie wtapiał się w tereny skaliste pozbawione zielonej roślinności. Ogólny ton MetroPolis® jest jaśniejszy niż wielu innych wzorów “miejskich”, ponieważ jaśniejsze kolory ciemnieją przy słabym oświetleniu, ale nadal zachowują właściwości zakłócające i mieszające. Wzory wykorzystujące głównie ciemne kolory mają tendencję do “blob out” w warunkach słabego oświetlenia, co zmniejsza ich wydajność. Wyjątkowa paleta barw wzorca została opracowana na podstawie szerokiej analizy badań naukowych prowadzonych przez NATO i amerykańskie siły zbrojne. MetroPolis® jest wynikiem 5-letniej pracy Hyde Definition Ltd. nad rozwojem MetroPolis® jest wynikiem 5-letniego doświadczenia Hyde Definition Ltd. w zakresie rozwoju MetroPolis®.

 

Zobacz film z targów (DE):

Odzież w tych kamuflażu WildWood jest dostępna od jesieni 2018 roku.

 

Ofensywa Blog