ASG – rodzaje broni

Każdy fan militariów prędzej czy później zainteresuje się ASG. Niektóry wydaje się, że takie repliki broni są jedynie zabawkami. Prawda jest taka, że dla prawdziwego zapaleńca, będzie to świetne hobby i sposób na spędzenie wolnych chwil. Przed rozpoczęciem przygody z airsoftem warto poznać kilka faktów.

Zabawa wymaga kilku istotnych elementów. Obok broni podstawą jest ubiór. Odzież militarna, spodnie bojówki, bluza. To wszystko pozwoli na wczucie się w rolę prawdziwego żołnierza. Wróćmy jednak do broni. Warto jest bowiem znać jej najważniejsze rodzaje. Repliki ASG dzielimy na cztery rodzaje.

Pierwszy z nich – repliki sprężynowe. Są to modele, w których każdy wystrzał wiąże się z ręcznym naciągnięciem sprężyny. Sprężyna rozpędza tłok. Ten z kolei spręża powietrze w cylindrze. Dzięki temu możliwy jest wystrzał. Może wydawać się, że taki mechanizm sprawdza się tylko w najprostszych replikach. Jednak wykorzystywany jest także w karabinach wyborowych.

Kolejnym rodzajem są repliki gazowe. W tym przypadku kuliki wystrzeliwany jest przy pomocy gazu. Zbiornik gazu najczęściej umieszczany jest w magazynku. Wystrzał następuje na skutek rozprężania gazu. Niestety, ale gazówki są dość problematyczne. Gaz może ulec rozprężeniu, a sam karabin jest podatny na działanie warunków atmosferycznych. Dodatkowo repliki gazowe są nieekonomiczne. Głównie dlatego, że gaz jest dość kosztowny.

Ciekawym rozwiązaniem są modele elektryczne. Są to najczęściej spotykane repliki. Tutaj sprężyna naciągana jest poprzez użycie silnika. Modele te charakteryzuje możliwość prowadzenia ciągłego ognia. Co ważniejsze, repliki mają naprawdę duży zasięg.

Ostatni rodzaj – custom gun airsoft. Są to repliki wykonywane na specjalne zamówienie. Buduje się je na bazie części pochodzących z prawdziwej broni palnej. Takie modele robią największe wrażenie.

Ofensywa Blog