hamas mobilizacja 2023

Hamas wzywa do ogłoszenia przyszłego piątku dniem mobilizacji, 2023

We wtorek (10 październik) ruch Hamas wezwał do ogłoszenia przyszłego piątku “piątkiem potopu Al-Aksa”, dniem powszechnej mobilizacji w świecie arabskim i islamskim, w solidarności z narodem palestyńskim i jego oporem.

  • Hamas wezwał kraje arabskie i islamskie do okazania wsparcia.
  • Po tym, jak tysiące palestyńskich zwolenników przybyło pod ambasadę Izraela
  • Konflikt izraelsko-palestyński NA ŻYWO: Ponad 700 zabitych w Strefie Gazy po ostrzale przez izraelskie samoloty bojowe

Nazwał to dniem mobilizacji wsparcia, poparcia i uczestnictwa, a także dniem ujawnienia zbrodni okupacji, odizolowania jej i udaremnienia wszystkich jej agresywnych planów Izraela. W oświadczeniu Hamas wezwał również “rewolucyjną młodzież” na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie do masowego zaatakowania sił okupacyjnych i osadników oraz starcia z nimi wszędzie.Wezwano ludność okupowanych terenów wewnętrznych do mobilizacji i zgromadzenia się pod Al-Aksą i uniemożliwienia osadnikom szturmu na nią. Nastąpiło to po tym, jak tysiące palestyńskich zwolenników zeszło na ambasadę Izraela w Londynie, machając flagami, śpiewając i odpalając race. Kolejne setki osób starły się z izraelskimi zwolennikami na stacji londyńskiego metra, podczas gdy policja desperacko próbowała utrzymać spokój.

Wezwano arabskie i islamskie masy, a także Palestyńczyków z diaspory, do maszerowania w kierunku granic Palestyny w ogromnych tłumach, aby zadeklarować solidarność z Palestyną, Jerozolimą i Al-Aksa, wzywając wolnych ludzi na całym świecie do mobilizacji i okazania solidarności.

Tysiące celów Hamasu zostało zniszczonych w wyniku izraelskiego bombardowania z powietrza, które nieustannie ostrzeliwuje Strefę Gazy po tym, jak terroryści przypuścili atak z zaskoczenia, w którym do tej pory zginęło co najmniej 900 Izraelczyków.

Teraz jednak przywódcy terrorystów wezwali mieszkańców świata arabskiego i islamskiego do “mobilizacji” i okazania w piątek poparcia dla Hamasu i narodu palestyńskiego.

Są nagrania wideo pokazujące dziesiątki policjantów próbujących rozdzielić demonstrantów na stacji metra High Street Kensington w zachodnim Londynie (Anglia), podczas gdy ponad 1000 propalestyńskich aktywistów zebrało się na ulicach przed stacją jako poparcie agresji.

“To jest apel do naszego narodu palestyńskiego i mas świata arabskiego i islamskiego oraz ludzi wolnego świata” – powiedzieli przywódcy Hamasu w Telegramie. “Ogłaszamy powszechną mobilizację w piątek, aby wesprzeć Jerozolimę, Al-Aksę i walczącą Gazę”. Zaapelowali do mieszkańców wolnego świata o zmobilizowanie wsparcia dla Hamasu i Palestyńczyków w piątek, opisując go jako dzień “okazania naszej miłości i wsparcia dla Palestyny i Jerozolimy”.

Eksperci wskazują, że istnieje wysokie ryzyko przerodzenia tego w masowe ataki lub zamieszki.

Podczas gdy Izrael był w stanie zniszczyć tysiące celów Hamasu za pomocą nalotów, wstrząsające filmy krążące w mediach społecznościowych pokazały, jak rakiety i bomby zniszczyły również palestyńskie bloki mieszkalne, zabijając i raniąc setki cywilów.

Izrael zarządził również “całkowite oblężenie” Strefy Gazy, odcinając elektryczność, paliwo i żywność dla 2,3 miliona Palestyńczyków, którzy w większości żyli już w skrajnym ubóstwie.

Czterodniowa wojna pochłonęła już co najmniej 1600 ofiar śmiertelnych, podczas gdy Izrael po raz pierwszy od dziesięcioleci widział strzelaniny na ulicach własnych miast, a dzielnice Gazy zostały zrównane z ziemią.

W odpowiedzi na brutalne bombardowania z powietrza Strefy Gazy, Hamas ostrzegł wczoraj późnym wieczorem, że rozpocznie egzekucje izraelskich jeńców cywilnych.

“Każdy atak na nasz naród bez ostrzeżenia spotka się z egzekucją jednego z cywilnych zakładników” – oświadczyło w oświadczeniu zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady Ezzedine al-Qassam.

Bojownicy Hamasu uprowadzili do 150 osób, w tym kobiety i dzieci, z terytorium Izraela i wciągnęli ich z powrotem do Strefy Gazy w ramach bezwzględnej rzezi.

“Postanowiliśmy położyć temu kres i od teraz oświadczamy, że wszelkie ataki na naszych ludzi w ich domach bez uprzedniego ostrzeżenia będą niestety oznaczały egzekucję jednego z przetrzymywanych przez nas zakładników cywilnych” – dodał później Abu Obaida, rzecznik Brygad Al-Kassam, w nagraniu udostępnionym Al Jazeerze.

W ostatnich latach Izrael i Hamas wielokrotnie wchodziły w konflikty, często wywołane napięciami wokół świętego miejsca w Jerozolimie.

Źródło: dailymail.co.uk / aljazeera.com

Ofensywa Blog