puste półki w sklepach Izrael 2024

Izrael – przerażeni obywatele opróżniają półki sklepowe w obawie przed atakiem Iranu

Najnowsze nagrania wideo pokazuje puste półki i długie kolejki do kas w supermarketach, pomimo ostrzeżeń IDF, że panika zakupowa nie jest konieczna.

Izraelczycy opróżniają półki supermarketów, gromadząc zapasy w obliczu zagrożenia atakiem ze strony Iranu. Na początku tego tygodnia dwóch irańskich przywódców wojskowych zostało zabitych po ataku na irański konsulat w Damaszku w Syrii. Przywódcy Iranu przysięgli, że zemszczą się za atak, którego przeprowadzenia Izrael nie zaprzeczył.

IDF powiedział w oświadczeniu: “Zgodnie z oceną sytuacyjną zdecydowano, że urlopy zostaną tymczasowo wstrzymane dla wszystkich jednostek bojowych IDF (Israel Defense Forces). IDF jest w stanie wojny, a rozmieszczenie sił podlega ciągłej ocenie zgodnie z wymaganiami”.

Filmy udostępnione w Internecie pokazują Izraelczyków pędzących do supermarketów, aby w panice kupić niezbędne produkty, przygotowując się na ewentualny atak. Niektóre nagrania pokazywały nawet całkowicie puste półki. Banki w Izraelu zostały również poinformowane, aby przygotować się na gwałtowny wzrost wypłat gotówki z bankomatów.

Izraelski Bank Centralny wydał zalecenia dla instytucji finansowych, aby zapewnić gotowość na takie scenariusze, ponieważ zdarzało się to już wcześniej podczas zagrożeń bezpieczeństwa.

Dowództwo Frontu Wewnętrznego IDF próbowało uspokoić nerwy w Izraelu, mówiąc, że nie ma potrzeby kupowania generatorów ani gromadzenia zapasów żywności.

Serwis i24 News poinformowało, że supermarkety pozostają dobrze zaopatrzone pomimo nagłego wzrostu popytu.

Źródło: express.co.uk

Ofensywa Blog