cyber ataki

Jak radzić sobie z tymi wieloma problemami w 2024 roku?

Czy to nowa normalność? Wspólna nawigacja w niepewnych czasach. W drugim miesiącu 2024 roku zmagamy się z wyłaniającą się normą wiecznej niepewności.

W tym tygodniu podejrzenia zostały potwierdzone, ponieważ w naszych systemach infrastruktury krytycznej zidentyfikowano chińskie grupy hakerskie sponsorowane przez państwo, podobne do uśpionych komórek (cyberataki). Tam, gdzie jest jedna grupa hakerska w jednym wrażliwym systemie, wiele innych prawdopodobnie czai się w cieniu i czeka na rozkazy, by rozpętać chaos. W dniu dzisiejszym rząd (CISA) nakazał agencjom zamknięcie wszelkich instancji powszechnie używanego oprogramowania IVANTI, wymagając zmiany haseł i cofnięcia tokenów dostępu do chmury do północy. CISA podkreśliła zręczne obchodzenie przez hakerów obecnych zabezpieczeń, umożliwiając im wykorzystywanie słabości, przemieszczanie się na boki i eskalację uprawnień bez wykrycia.

Potencjalnie przewyższając skalę włamania SolarWinds z 2020 r., incydent ten jest obecnie powiązany z chińskim zaangażowaniem sponsorowanym przez państwo, potencjalnie narażając na szwank krytyczne systemy infrastruktury, w tym sieć energetyczną, sieci finansowe, systemy departamentu obrony i potencjalnie systemy osobiste.

Ataki sponsorowane przez państwo za pośrednictwem sponsorowanych przez państwo grup hakerskich proxy są trudne do przypisania krajowi pochodzenia, nie dlatego, że nie wiemy, kto jest za nie odpowiedzialny, ale dlatego, że nie jesteśmy wtajemniczeni w przepływ pieniędzy lub innych dowodów. Chiny zaprzeczają wszystkiemu i oskarżają USA o ciągłe hakowanie ich systemów i atakowanie ich infrastruktury.

Jako preppersi nie musimy przypisywać winy, aby zrozumieć zagrożenie. Zagrożenie jest realne, a wniosek jest taki, że w miarę jak wydarzenia na świecie nadal się nagrzewają, prawdopodobieństwo cyberataków niszczących infrastrukturę krytyczną (tj. Colonial Pipeline, stacje uzdatniania wody, sieci elektryczne, pakowanie mięsa JBS i ataki ransomware, takie jak WannaCry, NotPetya, Kaseya itp.) rośnie wykładniczo. Cyberataki i oprogramowanie ransomware to broń nowej i szalejącej zimnej wojny. W miarę zaostrzania się lub potencjalnego wybuchu konfliktów na całym świecie, ich wpływ będzie coraz bardziej odczuwalny. Nie bądź bezbronny, bądź przygotowany. Mamy wiele filmów i przewodników, które pomogą ci wzmocnić i przygotować się na niepewną przyszłość, w tym finansową, infrastrukturalną i cyberataki. Zapoznaj się z nimi i obejrzyj nasz najnowszy film, w którym dokładniej analizujemy najnowsze wiadomości, obecne próby Chin kontrolowania implozji ich gospodarki o wartości 300 miliardów dolarów, wojnę między Zachodem a Iranem, transfery broni jądrowej i wiele więcej.

Znane i nieznane zagrożenia

“Największy wróg ukrywa się w ostatnim miejscu, w którym byś go szukał”. – Juliusz Cezar.

Przygotowywanie się na znane katastrofy może pomóc nam być przygotowanym i wyposażonym na stawienie czoła nieznanym katastrofom, od znacznego załamania infrastruktury po osobisty nagły wypadek medyczny. Kiedy osoby angażują się w proaktywne przygotowania na ustalone zagrożenia, takie jak klęski żywiołowe lub spowolnienia gospodarcze, nieumyślnie wzmacniają się przed spektrum potencjalnych nieznanych katastrof. Takie kompleksowe podejście do gotowości zapewnia, że umiejętności, zasoby i sposób myślenia kultywowane w oczekiwaniu na jeden rodzaj kryzysu można dostosować do nieprzewidzianych okoliczności.

Źródło: Kris (City Prepping)

 

Ofensywa Blog