Selco_Begovic_ksiazka

Kim jest Selco Begovic?

Nazywam się Selco i pochodzę z regionu bałkańskiego, a jak niektórzy z was wiedzą, to tutaj było piekło w latach 1992-95, w każdym razie przez cały rok mieszkałem i przetrwałem w oblężonym mieście BEZ: prądu, paliwa, bieżącej wody, bez rzeczywistej dystrybucji żywności lub innych jakichkolwiek towarów.  To były czasy bezprawia i przemocy.

Miasto było otoczone przez 1 rok, a w tym mieście faktycznie była to realna sytuacja SHTF. Wszyscy byliśmy w to wrzuceni, a nasi sojusznicy zostali naszymi wrogami z dnia na dzień. Dzisiaj jestem przygotowany, ale wiele się nauczyłem przez ten trudny okres. Ponadto od zakończenia wojny nigdy nie przestałem się uczyć o przetrwaniu i gotowości.

Od 1999 roku do 2008 byłem paramedykiem w bazie wojsk amerykańskich.  Aktualnie szkolę innych z zasad survivalu miejskiego. Od 2011 roku prowadzę własną szkołę “SHTF School Survival Boot Camp”, gdzie jestem głównym instruktorem. Jestem autorem kilku angielskojęzycznych książek o survivalu, a także regularnie piszę artykuły na ten temat.

zajawka z kursu survivalowego (film)

Jeszcze w tym roku, wrzesień 2020, w polskich księgarniach pojawi się moja przetłumaczona na polski książka o SHTF – czyli survivalu miejskim. Przetłumaczył ją jeden z moich studentów z Polski (Witold). Dzięki niej poznasz brudne (czarne) sekrety przetrwania, zaprowadzę cię w najciemniejsze strony, aby mógł przeżyć kiedy będziesz do tego zmuszony. Przy okazji obalę kilka mitów survivalowych. Pamiętaj niewiedza i lekkomyślność zabija.

 

Ofensywa Blog