Nietypowe okładki książek o survivalu

Wydawcy, jak i autorzy co rusz starają się zainteresować czytelników nowymi treściami, a także sposobem ich zaprezentowana. Książki o survivalu nie muszą być tak jak kiedyś  harcersko “szare” lub leśno-zielone. W swojej obszernej kolekcji podręczników do survivalu i bushcraftu (nie tylko polskich) mam również taką serię, która wyróżnia się od innych.

Mowa mianowicie o serii książek wydawnictwa Pascal o tematyce przygotowań na trudne czasy, sytuacji survivalowych oraz bushcraftowych eskapad. Mimo, iż wydawnictwo na swoim koncie mają publikacje zagranicznych autorów o tematyce survivalowych. To jednak tylko polscy autorzy zostali wyróżnieni ciekawym gadżetem ukrytym w okładkach i treści. Często był to pomysł, który zrodził się podczas jej pisania, dyskutowany z redaktorem prowadzącym.

Przygotowani przetrwają. Miejski survival


+ folia NRC

Sztuczki survivalowe


+ soczewka Fresnela
+ linijka (cm i cal)
+ zegar słoneczny
+ znaczniki trasy (pomarańczowe)
+ folia odblaskowa

Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 1


+ 65cm rzemień
+ linijka (cm i cal)

Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie. Część 2


+ woreczek soli
+ linijka (cm i cal)
+ kody AR do filmów instruktażowych


W 2009 roku pionierem jeśli chodzi o nietypowe okładki książek survivalowych było wyd. Papilon. Książka “Survival – mój poradnik” bo o niej mowa posiadała miękką okładkę pokrytą materiałem  tekstylnym (w kamuflażu) z elastyczną gumką. Ponadto dołączony był guzikowy kompas z linką.

Książka została podzielona na dwie części. W pierwszej omówiono niebezpieczeństwa, jakie niosą ze sobą powodzie, pożary czy spotkanie z krokodylem. Druga zawiera typowe przydatne wskazówki, np. jak znaleźć pożywienie i wodę itp. Publikacja ta jest niedostępna w typowej sprzedaży, można ją znaleźć jedynie w antykwariatach lub u prywatnych kolekcjonerów.

Ofensywa Blog