Paintball – co ubrać?

Jak wszyscy wiedzą, paintball jest świetną rozrywką dla ludzi z zacięciem militarnym. Broń w ręku, kulki wypełnione farbą i buzująca w żyłach adrenalina. Wystarczy jedna rozgrywka, aby pozostać przy paintballu do końca życia.
Paintball to nie tylko marker i kulki z farbą. To przede wszystkim dobrze dobrany strój, który zabezpieczy całe ciało przed ewentualnymi urazami. W końcu pole walki paintballowej nie zawsze należy do bezpiecznych. Niestety, ale postrzał z kulki również nie należy do najprzyjemniejszych doznań w życiu.

Siniaki, to nieodzowny element gry w paintball. Niestety, ale ból jest w dużej części uzależniony od tego, jak zabezpieczymy swoje ciało. Oczywiście, że każdy organizm zupełnie inaczej zareaguje. Jednak warto przeciwdziałać. Bardzo często w cenę rozgrywki wliczony jest już mundur ochronny. Jednak znacznie lepiej jest posiadać własne, dobrze dopasowane ubrania.

Podstawą jest oczywiście maska. O niej pisać nie musimy. Dobra odzież militarna na polu walki sprawdzi się najlepiej. W takiej sytuacji bluza z linii Personal Clothing System w kamuflażu MP Camo może okazać się dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim posiada ona Osiem kieszeni zapinanych na rzep, dwie znajdują się na piersi, jedna powyżej każdego z łokci oraz po dwie kieszenie na każdym przedramieniu. Co ważniejsze bluza posiada zapinaną na rzep stójkę, która pomoże w ochronie szyi.

Do kompletu konieczne są również spodnie bojówki. Dla militarnych freaków najlepszym rozwiązaniem jest skompletowanie całego zestawu. Dlatego do wyżej opisanej bluzy świetnie nadadzą się spodnie PCS (Personal Clothing System) w kamuflażu MP Camo®, które podobnie jak bluza wykonane zostały zgodnie ze specyfikacją brytyjskiej armii. Dlaczego warto? Posiadają one sześć kieszeni: dwie przednie na biodrach, dodatkowa kieszonka zapinana na zamek błyskawiczny, dwie pojemne kieszenie cargo, zapinane na guziki oraz kieszeń na prawym pośladku zapinana na guzik. Spodnie wyposażono także w taśmy ściągające w nogawkach. Rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że taśma ściągająca ułatwia schowanie nogawek w wysokich butach.

Od razu należy wspomnieć, że wysokie buty również są elementem koniecznym. Ważne, aby buty były wygodne, a przy tym maksymalnie chroniły nogę przed otarciami, przemoknięciem oraz przesuwaniem się stopy. Jeśli tego zabraknie, może grozić Ci kontuzja.

Dlaczego warto zainwestować we własny sprzęt? Przede wszystkim masz pewność, że zawsze wszystko będzie pasować. Dodatkowo możesz zaplanować wykorzystanie posiadanych kieszeni. Sam dobrze będziesz wiedział, gdzie znaleźć dodatkową amunicję czy inne niezbędne elementy. Dla zaawansowanych graczy własna odzież do paintballa jest czymś obowiązkowym!

Ofensywa Blog