technika szybkiego zasypiania - sen wojsko

Technika zasypiania w 2 minuty opracowana w wojsku

Czy kiedykolwiek chciałeś zasnąć w dowolnym miejscu i czasie na rozkaz? Ta technika, podobno pochodząca z armii amerykańskiej, ma ci w tym pomóc, pozwalając zasnąć w ciągu 2 minut od zamknięcia oczu, gdy jest często praktykowana. Przydatne wiedza bowiem sen regeneruje, nie tylko żołnierzy.

Technik szybkiego zasypiania została po raz pierwszy opisana w książce “Relax and Win: Championship Performance” (pol. Zrelaksuj się i wygraj: Mistrzowska wydajność) autorstwa Lloyda Buda Wintera, wydanej w 1981 roku. Justin Agustin, trener fitness zaprezentował tą technikę na swoim filmie, gdzie opisuje tylko, jak to zrobić.

“Po pierwsze, musisz uspokoić swoje ciało i systematycznie relaksować i wyłączyć każdą część ciała od stóp do głów, dosłownie, przedstawiając siebie leżącego w łóżku. Zacznij od rozluźnienia mięśni na czole. Rozluźnij oczy, policzki, szczękę i skup się na oddechu. Teraz zejdź w dół do szyi i ramion” – dodał. “Upewnij się, że twoje ramiona nie są napięte. Opuść je tak nisko, jak tylko możesz i trzymaj ramiona luźno po bokach, włączając w to dłonie i palce.”

Następnie powinieneś wejść w ciepłe uczucie, wyobrażając je sobie od czubka głowy do opuszków palców. Zacznij brać głębokie oddechy, “rozluźniając swoją klatkę piersiową, brzuch, w dół do ud, kolan, nóg i stóp”, powiedział. Ponownie wyobraź sobie to ciepłe uczucie, ale tym razem idące od serca aż do palców.

“Teraz, gdy to robisz, naprawdę ważne jest, aby oczyścić swój umysł z wszelkich stresów”, zachęcając do myślenia o dwóch scenariuszach: leżenie w kajaku otoczonym tylko czystą wodą jeziora lub leżenie w czarnym aksamitnym hamaku w czarnym jak smoła pokoju.

Kiedy zauważysz, że się rozpraszasz, chce, abyś przez 10 sekund powtarzał te słowa: “Nie myśl. Nie myśl. Nie myśl.”

Według Agustino, jeśli będziesz to praktykował co noc przez sześć tygodni, powinieneś być w stanie zasnąć w ciągu dwóch minut od zamknięcia oczu.

Chociaż nie ma badań, czy ta technika faktycznie działa, brzmi jak świetna nocna medytacja, aby oczyścić głowę dla dobrego nocnego odpoczynku.

Źródło: menshealth.com

Ofensywa Blog