wojna domowa Ameryka

Wkraczając w naszą zagładę. Wojna domowa (2024)

Film “Wojna domowa” uznanego reżysera Alexa Garlanda miał swoją premierę na festiwalu SXSW i wejdzie na ekrany kin w całym kraju. To wydana w roku wyborczym brutalna wizja Ameryki bliskiej przyszłości, która toczy wojnę z samą sobą. Chociaż to Hollywood, musimy zadać sobie pytanie, czy to może się zdarzyć tutaj i czy wyraźnie zmierzamy w tym kierunku.

Chociaż filmowe reprezentacje wydarzeń różnią się znacznie, powinniśmy uznać ten film za początek rozmowy. Czy naprawdę chcemy tam iść? Czy możemy zniwelować podziały, by temu zapobiec?

Myślę, że niektórzy z tych ludzi, którzy chcieliby zobaczyć wojnę domową lub odłączenie się stanów, być może tak naprawdę nie rozumieją pełnych kosztów wojny. Widziałem, co wojna może zrobić z krajem podczas mojego pobytu w Afganistanie. Czasami mam wrażenie (i być może ty też je masz), że wojna domowa 2.0 jest w naszej przyszłości, jak wypadek, który widzisz w zwolnionym tempie, ale nie możesz odwrócić wzroku.

Kiedy zacząłem się przygotowywać, koncentrowałem się głównie na przygotowaniach do klęsk żywiołowych, które mogą wystąpić. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zacząłem przygotowywać się na katastrofy spowodowane przez człowieka, obserwując zaostrzającą się wrogość, animozje i retorykę. Wszyscy widzieliśmy kwestionowane wybory, zamieszki na Kapitolu Stanów Zjednoczonych i zwykle spokojne ulice wypełnione wściekłym tłumem. Jak zachować się podczas zamieszek patrz porady z książki “Vademecum survivalowe, rozdział 5.”

Źródło: Kris (City Prepping)

Ofensywa Blog