boty AI

Czy kłócisz się z AI? Pewnie tak, witamy w 2024 roku

Jak powiedział Antoine de Saint-Exupery “Maszyna nie izoluje człowieka od wielkich problemów natury, ale pogrąża go w nich jeszcze bardziej”.

Sztuczna inteligencja (AI) odnosi się do zdolności maszyny do robienia rzeczy, które robi nasz mózg, takich jak widzenie, myślenie, uczenie się, rozgryzanie rzeczy, a nawet wymyślanie nowych pomysłów. Jednocześnie daje to niesamowite nowe możliwości odkrywania. Mimo to wydobywa również najgorsze intencje niektórych ludzi / rządów i może wzmocnić najgorsze aspekty naszej ludzkiej egzystencji. Jest to temat, który ostatnio badaliśmy w naszej internetowej społeczności preppersów i jest to coś, co obserwujemy od kilku ostatnich lat.

Czy kiedykolwiek spotkałeś bota, trolla, czy wręcz farmę trolli?

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak, świadomie lub nie. W dzisiejszym cyfrowym krajobrazie (internecie) łatwo jest nieświadomie nawiązać kontakt z tymi podmiotami lub napotkać treści ukształtowane pod ich wpływem. Odpowiedź na coś, co wydaje się być ludzkim komentarzem, może w rzeczywistości oznaczać interakcję z zaprogramowanym algorytmem lub podmiotem sponsorowanym przez państwo lub duże firmy, rozpowszechniającym celowe dezinformacje w celu wywołania emocjonalnych reakcji. Wystarczy przejść do sekcji komentarzy dowolnego filmu lub artykułu informacyjnego, aby zobaczyć to w czasie rzeczywistym.

Kwestia ta zasługuje na uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, wykładniczy wzrost sztucznej inteligencji przynosi korzyści i zagrożenia, ponieważ staje się narzędziem dla podmiotów i rządów do manipulowania opinią publiczną i zachowaniami. Po drugie, w tym i nadchodzącym roku wyborczym spodziewamy się zwiększonego poziomu cyber-wojny i kampanii dezinformacyjnych. Wreszcie, nawet jeśli osobiście nie ulegniesz wpływom, inni (twoi znajomi, rodzina) mogą ulec zastosowanej taktyce.

Jeśli martwisz się o zapewnienie integralności informacji lub obawiasz się, że inni mogą paść ofiarą dezinformacji, rozważ zapoznanie się z zasobami udostępnionymi w książkach:

Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji (AI) rośnie zagrożenie stwarzane przez zautomatyzowaną i celową dezinformację. Powinieneś mieć pewne pojęcie o tym, czego szukać i powinieneś chronić swoją psychikę i samopoczucie. Dobre samopoczucie psychiczne w chaosie przyszłości jest prawdopodobnie najbardziej solidnym przygotowaniem.

Źródło: Kris (City Prepping)

 

 

Ofensywa Blog