Spojrzenie wstecz na 2023 rok przypomina nam, co nas czeka

Podsumowanie roku 2023: Statua Wolności została ukryta za dymem z kanadyjskich pożarów, które szalały dłużej niż w poprzednich latach. Chiński balon na dużej wysokości naruszył przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych i został zestrzelony przez amerykański myśliwiec odrzutowy. Chiny nieustannie groziły i atakowały filipińskie statki.

Najnowszy rozdział rosyjskiej inwazji na Ukrainę trwa już drugi rok bez widocznego zakończenia, nawet gdy świat nerwowo martwił się o elektrownie jądrowe w strefie walk. Pogłębiały się rozdźwięki polityczne, gospodarki chwieją się w posadach, a na całym świecie wybuchają konflikty podsycane przez siły zewnętrzne. Wiele krajów doświadczyło zarówno głębokiej recesji, jak i niewiarygodnej inflacji. Terroryści z Hamasu zaatakowali Izrael, na co ten odpowiedział twardą ręką, nawet gdy Iran podsycał agresję i dostarczał Rosji drony Shahid do bezlitosnego atakowania ukraińskich celów cywilnych. Wojna domowa podsycana i wspierana przez rosyjską PMG Wagner Group rozprzestrzeniła się w Sudanie i wywołała podziały w większości Afryki Środkowej. Zdolność człowieka do ograniczania ryzyka i powstrzymywania sztucznej inteligencji (AI) jest ograniczona, ponieważ zaczyna ona trenować swoje wyniki. Rekordy temperatury nadal są bite i zastępowane nowymi szczytami, dołkami i ekstremami z każdym mijającym sezonem.

To tylko kilka rzeczy, które zachęciły wielu do bycia bardziej odpowiedzialnym za swoje dobre samopoczucie i rozpoczęcia przygotowań. To przytłaczająca lista rzeczy, która w żadnym wypadku nie jest wyczerpująca. Gdy weźmie się pod uwagę, że jedyną pewnością jest to, że te kwestie są łącznie bardziej intensywne i szokujące niż lata wcześniej, trzeba zaakceptować, że prawdopodobnie będzie gorzej, zanim będzie lepiej. Te rzeczy są jednak w naszym lusterku wstecznym. Nie możemy się nad nimi rozwodzić. Nie możemy też odrzucać ich jako przypadków lub nieistotnych wpadek na naszych radarach.

Drogą naprzód jest wyciągnięcie wniosków z przeszłości – pozwolenie, by wpłynęła ona na decyzje, które podejmujemy dzisiaj. Pozbywając się przywiązania do wydarzeń, które już miały miejsce, a zamiast tego przygotowując się na niepewną przyszłość, żyjemy w teraźniejszości i wyznaczamy sobie bardziej stabilny kurs na przyszłość. Skieruj swoją energię na to, co możesz kontrolować, a nie na przeszłość czy przyszłość. To teraźniejszość. Wkraczając w nowy rok, zatrzymaj się, zastanów się i przejrzyj, ale zaangażuj się w dzisiejszą pracę w nadchodzącym nowym roku. Miniony rok służy jako wyraźne przypomnienie wartości przygotowań – teraz ważniejszych niż kiedykolwiek.

Źródło: Kris / City Prepping

Ofensywa Blog