Książka Silos Postapo, premiera

Powieść postapo: Silos (2024) | książka

Nowe wydanie postapokaliptycznej książki Silos zagości w księgarniach już w marcu 2024. Zekranizowany fenomen literacki stawiany obok najważniejszych powieści dystopijnych.

W marcu nakładem Wydawnictwa Altobook trafi do księgarń wznowienie kultowej trylogii „SILOS” autorstwa Hugh Howeya, która w zeszłym roku doczekała się serialowej adaptacji (kolejny sezon w przygotowaniu). Trylogia Silos (Silos, Pył i Zmiana), która stała się jednym z największych bestsellerów w gatunku literatury fantastycznej i postapokaliptycznej ostatnich lat. Zamów egzemplarz.

Fabuła książki “Silos”

W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Gdy świat został skażony, ludzie zamieszkali pod ziemią w ogromnej wielopoziomowej konstrukcji zwanej silosem. Nie wiedzą skąd się tam wzięli, ile czasu już tam są oraz dlaczego świat na zewnątrz jest dla nich zabójczy. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Jedną z najwyższych kar jest wyjście na zewnątrz.

Po tym, jak poprzedni szeryf opuścił silos, Juliette, mechanik z głębin, nagle i w niewytłumaczalny sposób zostaje awansowana na szefa organów ścigania. Nie zważając na zwyczaje, których powinna przestrzegać, Juliette odkrywa ślady spisku, a podążanie tym tropem może wszystkich doprowadzić do śmierci.

Na podstawie serii „Silos” powstał serial (2023) z Rebeccą Ferguson w roli głównej. Zeszłoroczny serial jest bardzo bliski, jeżeli chodzi o oddanie atmosfery książki.

Zamów książkę (kliknij na nazwę księgarni, najtaniej)Książki o tematyce postapokaliptycznej należą do nurtu literackiego, w którym fabuła skupia się na motywie końca świata i jest osadzona na tle wydarzeń mających miejsce po globalnym kataklizmie np. po wojnie jądrowej.

Ofensywa Blog