Robotyne

Robotyne to idealne miejsce na taktyczny atak nuklearny

Rosja tradycyjnie zaczęła grozić atakiem nuklearnym. Tym razem znaleźli “idealne miejsce do użycia taktycznej broni jądrowej”. Rosyjska telewizja marzy o taktycznym uderzeniu nuklearnym na Robotyne i ogłasza nowy plan inwazji.

W marzeniach okupantów ta broń powinna zostać użyta w rejonie miejscowości Robotyne na Zaporożu, co ich zdaniem pozwoli Federacji Rosyjskiej na zajęcie obwodów zaporoskiego i dniepropetrowskiego, a także na “pokonanie” Sił Obronnych w obwodzie donieckim. Propagandysta Władimir Sołowjow i deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, generał porucznik rosyjskich sił zbrojnych Andriej Gurułow wymieniali się fantazjami na temat uderzenia nuklearnego na antenie rosyjskiego kanału telewizji państwowej.

Uderzenie nuklearne przy użyciu taktycznej broni jądrowej

Pavel Basanets, były oficer rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego, zwrócił uwagę na krwiożercze marzenia w państwowej telewizji.

“Oddział 6… Gdzie są medycy? “Robotyne to idealne miejsce do użycia taktycznej broni jądrowej” – napisał, publikując fragment transmisji.

W filmie Sołowjow jako pierwszy marzył o ataku nuklearnym na Robotyne.

“Realistycznie rzecz biorąc, Robotyne jest teraz idealnym miejscem do użycia taktycznej broni jądrowej” – powiedział.

Fantazje Sołowjowa zostały gorąco poparte przez Gurułowa. Posunął się nawet dalej. W rzeczywistości, przyznając, że armia rosyjska nie była w stanie powstrzymać natarcia ukraińskich żołnierzy, Gurulov powiedział, że zniszczenie Sił Obronnych w regionie Zaporoża za pomocą broni niekonwencjonalnej rzekomo nie tylko zatrzymałoby kontrofensywę, ale także pozwoliłoby okupantom na zdobycie Zaporoża i Dniepru.

“To idealne (miejsce do użycia broni jądrowej – red.). Wszystkie są tam w garści. Po prostu idealnie!” I właśnie tam grupa ofensywna poniosła porażkę. Od tego momentu była to idealna sytuacja, ponieważ w tej sytuacji całkowicie brakowało rezerw wroga. I nawet z tymi siłami, które mamy, jesteśmy w stanie iść naprzód, i bardzo dobrze, po wyzwoleniu Zaporoża, a może nawet regionu Dniepru” – powiedział deputowany Dumy Państwowej w centralnym kanale telewizji państwowej.

Oczekuje również, że uderzenie nuklearne w Zaporoże pomoże “drugiej armii świata” poradzić sobie z obrońcami obwodu donieckiego.

“I stworzyć całkowite zagrożenie dla grupy walczącej w Doniecku, otoczyć ją i pokonać. A jeśli weźmiemy go razem z Kupiańskiem, będzie to praktycznie blok” – powiedział Gurulov.

Wcześniej Sołowjow wpadł w furię z powodu dostarczenia Ukrainie samolotów F-16 i domagał się ataków nuklearnych.

Propagandysta obawiał się zachodnich myśliwców, które, jego zdaniem, są “zaprojektowane do przenoszenia broni jądrowej”, więc uważa, że Rosja ma prawo uważać każdy start za początek wojny nuklearnej i użyć broni jądrowej.

Źródło: Lilia Ragutska / eng.obozrevatel.com

Ofensywa Blog