zabijanie zwierząt jest częścią kursu SERE

Siły Powietrzne poinformowały PETA, że nadal będą zabijać króliki podczas kursów SERE

W 2018 roku organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) dowiedziała się, że studenci kursu przetrwania Akademii Sił Powietrznych zabijają króliki i kurczaki w ramach swoich treningów survivalu (SERE). PETA złożyła więc petycję od swoich członków, prosząc Siły Powietrzne o zaprzestanie tego “okrutnego” procederu.

Kadeci USAFA w rzeczywistości zabijają, skórują, gotują i jedzą króliki w ramach Ekspedycyjnego Programu Szkolenia Przetrwania i Unikania (SERE). Część zajęć poświęcona “zdobywaniu pożywienia” uczy kadetów, jak znaleźć wodę, a także oskórować i ugotować dzikie zwierzę.

Rzecznik Sił Powietrznych Zachary Anderson powiedział Air Force Times w lipcu 2016 r., że Siły Powietrzne starają się znaleźć najlepszą równowagę między humanitarnym traktowaniem zwierząt a odpowiednim przygotowaniem kadetów załóg samolotów do rzeczywistych scenariuszy przetrwania.

“Siły Powietrzne są świadome obaw PETA” – powiedział Anderson. “Jednak wykorzystywanie zwierząt w szkoleniu SERE dla Sił Powietrznych odgrywa kluczową rolę w wyposażaniu naszych lotników w umiejętności potrzebne do utrzymania się przy życiu w środowisku bojowym”.

Podczas gdy PETA chce, aby USAF całkowicie wycofały się z działalności związanej ze zwierzętami, grupa zajmująca się prawami zwierząt twierdzi również, że króliki pochodzą z firmy, która rutynowo narusza federalną ustawę o dobrostanie zwierząt.

Powołując się na wniosek FOIA, PETA twierdzi, że akademia nie składa odpowiednich raportów do Departamentu Rolnictwa na temat liczby wykorzystywanych królików i kurczaków, a dealerzy nie są nawet zarejestrowani w Departamencie Rolnictwa.

“Skontaktowała się z nami osoba, która zgłosiła, że kadeci zatłukli potulne, udomowione króliki na śmierć podczas tych ćwiczeń szkoleniowych” – napisała starsza specjalistka ds. metod laboratoryjnych PETA Shalin Gala do Colorado Springs Independent. “Osoba ta wyraziła obawy, że kadeci nie uczą się niczego z zabijania oswojonych zwierząt, które są przyzwyczajone do bycia obsługiwanymi przez ludzi…. USAFA wcześniej poinformowała media, że kadeci są uczeni zabijania zwierząt kamieniem lub kijem”.

Departament Rolnictwa nie prowadził otwartego dochodzenia w czasie, gdy akademia odmówiła zaprzestania tej praktyki.

Stephen Losey z Air Force Times odkrył, że zwierzęta pochodzą od Fancy Pants Rabbitry, dostawcy z Gunnison w Kolorado. Właścicielka Fancy Pants, Kathy Morgan, stanowczo zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom.

“Nasze króliki są hodowane zgodnie ze standardami USDA, jeśli chodzi o rozmiary klatek i operacje, więc czujemy się komfortowo, że nasze króliki są hodowane w najlepszych możliwych warunkach” – powiedziała Morgan. “Są traktowane w sposób humanitarny, a w razie potrzeby są humanitarnie usuwane. Jestem spokojny o jakość naszego produktu i jakość ich życia, gdy są z nami”.

Przez ostatnie dwa lata Fancy Pants sprzedawało Akademii USAF około 300 królików rocznie. PETA ma rację, że firma Morgana nie jest zarejestrowana w USDA. Ponieważ sprzedaje króliki jako żywność i mięso, jest zarejestrowana w FDA.

Istnieje precedens rezygnacji z mięsa w terenie. Dyrektywy DoD wymagają, aby w miarę możliwości stosować inne środki szkoleniowe niż zwierzęta. PETA odegrała kluczową rolę w części kursu przetrwania Dugway Proving Grounds i Mountain Warfare Training Center Korpusu Piechoty Morskiej, twierdząc, że oswojone kurczaki i króliki są mało prawdopodobne do znalezienia w strefie walki. Grupa walcząca o prawa zwierząt chce, aby akademia przestawiła się na naukę z książek i w klasie, bez udziału żywych zwierząt.

 

Źródło: Blake Stilwell /  wearethemighty.com

Ofensywa Blog