zima przygotowania

Zima: teraz opłaca się zapobiegliwość

Grudzień, jak dotąd, był stosunkowo łagodny. Do świąt Bożego Narodzenia może się to drastycznie zmienić. Prognozowany podmuch zimnego powietrza podważy rekordy, które stały od lat 80. Będzie zimno, a tegoroczna zima może również uszkodzić sieci energetyczne w okresie poprzedzającym święta.

Twoim zadaniem jako preppersa jest praktyczne przygotowanie się do prawdziwych wydarzeń, które z dużym prawdopodobieństwem mogą pojawić się na twojej drodze. Chociaż nie ma gwarancji, że będzie tak źle, jak przewidywano; mądrzy przygotują się.

Czy wiesz, jak przetrwać zimową przerwę w dostawie prądu i zachować ciepło?

Jeśli drogi są zamknięte lub podróż samolotem jest wstrzymana, czy masz spakowane jakieś dodatkowe lekarstwa, których potrzebujesz, rękawiczki, dodatkowe buty lub dodatkową kurtkę? Jeśli zamierzasz prowadzić samochód w złych warunkach pogodowych, czy ostatnio wykonałeś prace konserwacyjne na swoim pojeździe, aby upewnić się, że jest on gotowy, czy też jesteś gotów zaryzykować, że zepsuje się on w niekorzystnych warunkach pogodowych? Czy Twój dom jest przygotowany na to, co może być brutalną zimą? Czy masz dodatkowe jedzenie, wodę, koce, baterie, propan lub drewno opałowe? Nie możemy zajrzeć w przyszłość, ale możemy ją odgadnąć na podstawie znaków działania w teraźniejszości. Może warto poświęcić kilka chwil za niezbędne zakupy i upewnienie się, że jesteś przygotowany, zanim będzie za późno. Przeczytaj również wpis: zasady przetrwania surowej zimy

Spraw, aby przygotowania do tego sezonu świątecznego były czymś więcej niż tylko pakowaniem prezentów i piciem kakao.

Ofensywa Blog