survival II wojna światowa, Azja, Pacyfik, recenzje książki

Siostry pod wschodzącym słońcem (2024) książka recenzje

Fenomenalna wojenna opowieść o przetrwaniu, odwadze i wytrwałości w obliczu bezgranicznego zła. Historia bohaterskich pielęgniarek, misjonarek i innych kobiet, które dają z siebie wszystko, aby pomóc sobie nawzajem przeżyć kolejny dzień. Poznaj pełny opis i recenzje książki.

Singapur, druga wojna światowa. Norah umieszcza swoją ośmioletnią córkę na statku płynącym do Australii, aby uchronić ją przed nadciągającą armią japońską. Norah zostaje, żeby opiekować się mężem i rodzicami, wiedząc, że może już nigdy nie zobaczyć dziecka. Australijska pielęgniarka Nesta zaciągnęła się do opieki nad aliantami. Kiedy jednak 15 lutego 1942 roku Singapur przechodzi w ręce Japończyków, dołącza do grupy przerażonych wojną ludzi, w tym załamanej Norah, którzy wchodzą na pokład statku handlowego. Zaledwie dwa dni później jednostka zostaje zbombardowana i zatopiona.

Po przetrwaniu 24 godzin w morzu, mała grupa rozbitków dociera na plaże odległej wyspy u wybrzeży Sumatry, gdzie zostają schwytane przez Japończyków i przetrzymywane w jednym z ich osławionych obozów jenieckich. Tam spotykają się z innymi pielęgniarkami i pasażerami statku. Rozdzielają kobiety, mężczyzn i dzieci i wraz z setkami innych jeńców wysyłają do obozów położonych głęboko w dżungli. Panują tam przemoc i głód, a choroby tropikalne zbierają obfite żniwo. Więźniowie, przenoszeni z obozu do obozu, walczą o przetrwanie. Norah i Nesta pomagają każdemu, kto tej pomocy potrzebuje, i odkrywają w sobie niezwykłe pokłady odwagi, zaradności i improwizacji (DIY). To obozowy survival, w którym liczą się znajomości, zaufanie i determinacja.

Siostry pod wschodzącym słońcem to najnowsza książkowa opowieść o kobietach na wojnie: powieść o siostrzeństwie, odwadze i przyjaźni w najciemniejszych okolicznościach, autorstwa bestsellerowej autorki Tatuażysty z Auschwitz (niedługo będzie film na podstawie książki), Podróży Cilki, Opowieści o nadziei i Trzech sióstr. Poznaj opinie i recenzje o książce (przeczytaj poniżej).

Gdzie najtaniej kupię książkę “Siostry pod wschodzącym słońcem”:


Recenzje książki (amazon.com)

  • To była świetna książka o silnych kobietach w czasie wojny. Nie ma zbyt wielu historii o tych kobietach i o tym, co zrobiły, aby pomóc wszystkim. To niewiarygodne, przez co przeszły. To była niesamowita historia.
  • Heather Morris napisała piękny i inspirujący hołd dla kobiet w czasie wojny w swojej najnowszej powieści. W typowy dla siebie sposób, autorska opisuje potężną historię o pielęgniarkach australijskiej armii i dziesiątkach cywilnych kobiet i dzieci, które zostały internowane przez Japończyków podczas II wojny światowej. Pomimo przerażających warunków, z jakimi przyszło im się zmierzyć i brutalności, jaką znosiły, kobiety te wzajemnie się wspierały dzięki swojej zaradności, sile i odwadze. Uwielbiałam to, jak znajdowały pocieszenie w muzyce, którą tworzyły, i w znaczących przyjaźniach, które nawiązały w najbardziej przerażających okolicznościach. To potężna i poruszająca historia, która na długo pozostanie w mojej pamięci.
  • Już wcześniej uwielbiałam Heather Morris i byłam bardzo podekscytowana, gdy trafiłam na tę nową książkę. Jako wielka fanka fikcji historycznej i dziesięcioletnia emigrantka z Azji Południowo-Wschodniej byłam bardzo podekscytowana możliwością przeczytania książki, której akcja rozgrywa się w dobrze mi znanych częściach świata.
  • Akcja książki rozgrywa się podczas II wojny światowej na Pacyfiku. Pojmani cywile znajdują się w przerażających warunkach, ale kobiety mają niesamowitą wewnętrzną siłę, aby poradzić sobie z okolicznościami. Większość książek, które czytałem, koncentruje się na wojnie w Europie, ale ta książka dała mi inne spojrzenie na tę część wojny.
  •  Byłam bardzo podekscytowana czytając tę książkę, była tak inna niż początkowo myślałam. Wszystko zostało wyjaśnione bardzo szczegółowo, zwłaszcza po tym, jak dotarli na plażę / do dżungli, wtedy mogliśmy zobaczyć wszystkie relacje między pielęgniarkami i wszystko, co musieli zrobić, aby przetrwać. Te panie dbały o wszystkich i zawsze starały się znaleźć jakiś rodzaj humoru w swoim codziennym życiu, naprawdę podobał mi się pakt, który zawarły i dlaczego. Ta książka pokazała, jak silne były te kobiety, jaką miłością się darzyły i jak wszystkie były zdeterminowane, aby przetrwać.
  • Co za niesamowita historia przetrwania i siostrzeństwa, o której prawdopodobnie niewiele osób wie. Po skończeniu książki zaczęłam googlować te kobiety, aby dowiedzieć się o nich więcej.  Gorąco polecam.
Ofensywa Blog