Pierwsza pomoc książka - survival, outdoor, wojna, działania wojenne, postrzał, pdf

Premiera książki – Pierwsza pomoc przedmedyczna. Outdoor. Survival. Wojna (2023)

Ocal życie i zdobądź pewność siebie w sytuacjach kryzysowych! A może planujesz zostać ratownikiem (KPP, Pola Walki, Medycznym)? Pierwsza pomoc – od tego należy zacząć.Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą książką “Pierwsza pomoc przedmedyczna. Outdoor – Survival – Wojna“. Znajdziesz w niej praktyczne wskazówki, krok po kroku instrukcje i zdjęcia, które pomogą Ci nauczyć się podstawowych umiejętności ratowania życia. Niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, survivalowcem czy zwykłym obywatelem, ta książka będzie nieocenionym przewodnikiem w sytuacjach nagłych. Bądź gotowy, aby pomóc innym w trudnych momentach – przeczytaj ją już dziś!

Choć nikomu tego nie życzymy, w pewnym momencie każdy z nas może stać się świadkiem lub uczestnikiem wypadku, katastrofy naturalnej lub budowlanej, przypadkowego postrzału (coraz więcej osób posiada broń palną), albo nawet działań wojennych. Zanim pojawią się odpowiednie służby, to na nas spoczywa obowiązek udzielenia pierwszej pomocy. Niezależnie od tego, czy chcesz nauczyć się oceny poszkodowanego, resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielić pierwszej pomocy przy złamaniach czy oparzeniach, ta książka będzie odpowiednia.

Książka powstała z myślą o turystach, survivalowcach, preppersach, żołnierzach WOT, nauczycielach i uczniach klas mundurowych, przyszłych ratownikach. Autorzy uwzględnili zarówno osoby działające w ramach służb cywilnych, jak i operujące na polu walki.

Ratownictwo cywilne i taktyczne

Poradnik  “Pierwsza pomoc” zawiera również elementy ratownictwa pola walki TCCC (wiedza medyczna w warunkach taktycznych) oraz wytycznych STOP THE BLEED. Pozwala zdobyć wiedzę  z zakresu medycyny ratunkowej. Lektura zawiera zasady udzielania bezpiecznej i skutecznej pierwszej pomocy przedmedycznej, wyposażenia apteczki  (cywilnej i wojskowej / taktycznej), improwizacji i leczenia (w tym ziołolecznictwo), ewakuacji medycznej, a także obala szkodliwe medyczne mity. Zdobądź aktualną wiedzę, która uratuje życie!

Dane techniczne:

  • Wydawnictwo: Bezdroża
  • Data premiery: 20 czerwiec 2023
  • Typ wydania: książka oraz ebook (mobi, pdf)
  • Format: 115 x 190mm (kieszonkowy), oprawa miękka
  • Ilość stron: 280
  • Księgarnie: Empik, Bonito, Tantis, Matras, ŚwiatKsiążki itp.
  • Patroni medialni: Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, Madejówka Survival, Militaria.pl oraz Polska Zbrojna
Ofensywa Blog